„Moim marzeniem jest przyczynić się do rehabilitacji ceramicznej mozaiki unikatowej jako integralnej części architektury i dekoracji wnętrz. Pragnę uczestniczyć w tym ruchu i wzbogacać Wasze przestrzenie – publiczne i prywatne – kolorem, energią, pięknem i sztuką”.

Dorota Szewczyk

Właścicielka i twórczyni pracowni Projekt Mozaika.
Ur. w 1983 r., absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez blisko 8 lat tworzyła wzory tkanin do wnętrz dla studio projektowego Domogalla Textildesign ze Stuttgartu. Przygodę z projektowaniem rozpoczęła od wygrania stażu, a zaowocowało to pracą dla producentów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz kilkudziesięcioma wdrożeniami. Z ceramiką przyjaźniła się od II roku studiów, pracując kolejno w dwóch cenionych warszawskich pracowniach ceramicznych, a następnie prowadząc swoją w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Równolegle do działalności projektowej i w dziedzinie ceramiki, dodatkowo cały czas rozwijała własny styl w malarstwie i tkaninie artystycznej. Od wczesnego dzieciństwa i przez wiele lat kształciła się też muzycznie.

Wszystkie te doświadczenia znajdują swoje miejsce i kontynuację w Projekcie Mozaika.

Pracownia została założona jesienią 2019 roku.