Realizacje ścienne

Mozaika w łazience prywatnego mieszkania na Saskiej Kępie  powstała w 2017 roku i była pierwszą realizacją Projektu Mozaika. Mierzy 150 x 135 cm, a wykonanie jej zajęło sumarycznie ok. 8 tygodni. Jest to bardzo barwna praca, więc stanowi jedyny tak mocny kolorystycznie akcent w jasnym pomieszczeniu. Jest to zarazem element, który tą przestrzeń definiuje i nadaje jej silnie indywidualny charakter, ściśle odpowiadający preferencjom właścicieli mieszkania. Co ciekawe, mozaikowa ściana jest też od najmłodszych dni bardzo lubiana przez obecnie dwuletniego synka właścicieli.

Garść zdjęć z etapów realizacji mozaiki znajdziecie tu i tu.

Seria Słowa

Mozaiki z serii Słowa powstały by zaakcentować wartość i moc naszych codziennych wyborów. Wyrazy te to dla niektórych wyświechtane hasła, ale według mnie – sprawa decyzji, czy wdzięczność, miłość, czułość będzie tym, co nam będzie towarzyszyć i co będziemy w sobie pielęgnować. W tym sensie mozaiki są rodzajem manifestu , a po trosze i przypominajką, która ma pomóc wnosić do otoczenia radość i ciepło.

Z założenia każda mozaika z tej serii jest zbudowana na bazie odmiennej gamy barwnej, co daje pewien przedsmak odnośnie możliwości kolorystycznych powstających w pracowni mozaik. Prace można więc traktować  zarówno jak sample i punkt wyjścia do rozmów o większych realizacjach, jak i autonomiczny byt pełniący funkcję obrazu. Możliwe jest zamówienie pracy w tym stylu z wybranym przez siebie słowem i kolorystyką.

Mozaiki z tej serii mają przeważnie wielkość 30×42 cm i każda z nich zawiera minimum 30 różnych odcieni szkliw, jednak tylko ze ściśle zawężonego zakresu 3-4 kolorów. Uzyskane jest przez to wrażenie różnorodności i bogactwa, przy jednoczesnym zachowaniu harmonii, tak istotnej we wnętrzach.

Prace z serii Słowa powstały pod koniec 2019 i na początku 2020 roku.

Seria Litery i pozostałe prace

Seria z literami powstała przed pracami z serii Słowa (lata 2018-19) i składa się, w stosunku do niej, z mniejszej ilości kolorów, jest za to bardziej różnorodna stylistycznie. Jej zadaniem było eksplorować różnorodne sposoby zakomponowania i ułożenia mozaiki. Przykładowo w literze A w tle występuje klasyczna dzikówka, złożona z 4 szkliw turkusowych, w tym 2 szkliw z efektem. Oparta na dzikówce jest także minimalistyczna próbka z czarnymi kaflami i białą fugą poniżej.

Prace z serii Litery świetnie nadają się na upominek dla młodych rodziców czy świeżo zaślubionych małżonków, a także wszystkich tych, dla których barwna litera może stanowić symbol ważnych emocji czy osób. Możliwe jest wykonanie litery w dowolnej stylistyce i kolorystyce.

Dla architektów i inwestorów